Generał Wojciech Jaruzelski |
Strony
▼
wtorek, 13 grudnia 2016
Wojciech Jaruzelski - generał
piątek, 25 listopada 2016
Kambo - obrzęd żaby i jego tragiczne skutki
Ceremonie kambo - terapie jadem amazońskiej żaby
Żaba amazońska - Kambo |
Na stronach internetowych reklamujących cudowne oczyszczenie organizmu, uzdrowienie ciała i duszy, domorośli "szamani" oferują terapie "Kambo". Rytuał ten polega na aplikowaniu wydzieliny tej jadowitej żaby do organizmu człowieka. "Szczepionka Kambo", "Terapia Kambo", "przywracanie ciała do potencjału zdrowia" - tak reklamuje się ta oszukańcza terapia polegająca na aplikowaniu na skórę wydzieliny z pochodzącej z puszczy amazońskiej żaby chwytnicy zwinnej. Wśród miłośników zarabiania, na naiwnych zwolennikach medycyny naturalnej, zapanowała nowa moda na promowanie tego rytuału. Na stronach oferujących ten zabieg reklamy krzyczą: Możesz oczyścić swoje ciało natychmiast. Nie musisz się głodzić, nie musisz pić koktajlów z pszenicy i zbóż. Wystarczy, że poddasz się terapii kambo... Kambo - totalne oczyszczanie. Kambo leczy z raka! Zwolennicy ayahuaski i innych narkotycznych substancji wrzeszczą: Terapia kambo - najlepsza i najskuteczniejsza z terapii czyszczących i odtruwających organizm! Tymczasem taki rytuał aplikowany przez nie mających pojęcia o szamanizmie hochsztaplerów może doprowadzić do śmierci i taka śmierć zdarzyła się parę dni temu w Grodzisku...
poniedziałek, 7 listopada 2016
Jak rozpoznać auto po powodzi?
Samochód po powodzi - jak go rozpoznać?
Coraz częściej powodzie nawiedzają nie tylko nasz kraj. Ulewne deszcze i powodzie często zdarzają się na zachodzie Europy i zalewają nie tylko pola, ale i samochody. Na skutek tego, właściciele zalanych aut chcą się ich pozbyć jak najczęściej. Na nasz rynek trafia coraz więcej samochodów „popowodziowych” z zachodu, a nieuczciwi sprzedawcy zalanych samochodów krajowych, przywiezionych z USA, Niemiec, Czech i Francji, zbierają obfite żniwo. Klient kupujący samochód zazwyczaj nie wie, że samochód po powodzi nadaje się już tylko na złom. Nie ma żadnych możliwości usunięcia powstałych w powodzi usterek w elektronice samochodu. Jeśli zamoknie elektronika, to takie konsekwencje mogą dawać o sobie znać latami. Nie ma znaczenia, że woda odparuje. Mineralny osad zostanie na powierzchniach układów scalonych, albo na kostkach, których pełno w każdym aucie. Powoduje on częste zwarcia i bywa, że w wielu miejscach naraz. Nie jest możliwe zdiagnozować tego przy pospiesznym oglądaniu auta.
czwartek, 28 lipca 2016
Stanisław Lem - cytaty - twórczość
Stanisław Herman Lem (Lehm)
polski pisarz, futurolog, pisarz science fiction, filozof
urodził się 12 września 1921 we Lwowie
zmarł 27 marca 2006 w Krakowie
Rok 2016 jest rokiem, w którym obchodzimy dwie rocznice. 95-tą rocznicę urodzin Stanisława Lema i 10-tą rocznicę jego śmierci. Chociaż już pisarz nie żyje 10 lat, to wciąż możemy z nim udawać się na wspaniałe wyprawy w kosmos i poznawać to, co jeszcze nie poznane. Gdyby Stanisław Lem urodził się w Ameryce, to zapewne jego wizje i teorie uznano by za przełomowe i robiono wszystko, aby dowiedzieć się o Kosmosie jeszcze więcej. Krakowski pisarz rodem ze Lwowa jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem. Jego książki są czytane w 41-42 językach obcych, a on sam nawet twierdził, że w 44 (dwa tłumaczenia nielegalne). Do tej pory sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy książek pisarza.
wtorek, 5 stycznia 2016
Jurek Owsiak - cytaty
Cytaty Jurka Owsiaka
- Bez telewizji byłbym jak dziad pod kościołem. „Wprost”, 20 stycznia 2002
- Kręcioła wyleciała z telewizji, a wraz z nią, co tu dużo gadać, wylatujemy także my. - wypowiedź po decyzji zarządu TVP, na mocy której z ramówki zniknął program Kręcioła.
- Finał Orkiestry to ma być święto. Mądre świeckie święto z przesłaniem jak najbardziej chrześcijańskim: pomaganie bliźniemu daje masę radości. Bo daje. Uczy się tego 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami. I zapamiętuje na resztę życia. Działalność charytatywna na ponuro zawsze wydawała mi się nieco podejrzana. - rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego "Wkurzam, choć wkurzać nie chcę", „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012